Kenan Kuzucu

Başkan İsmail Bildik Bildiğiniz Gibi...

Kırıkkalenin 8 ilçesi içindeki tek Milliyet Hareket Partili belediye olan Sulakyurt Belediyesi kıt imkanları ile büyük işler başarmaya devam ediyor. Tabi bu başarının arkasında gerçek bir Sulakyurt sevdalısı ve aşığı olan Başkan İsmail Bildik var.

Başkan Bildik seçildiği günden bu yana kısıtlı imkanları ile Sulakyurt’un gelişmesi ve kalkınması için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Yapmakla kalmayıp, çalmadık kapı bırakmıyor. Bütün şartları ve imkanlarını zorlayarak Sulakyurtluların refahı ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor.

Başkan İsmail Bildik zor olan işlerin altından kalkarken gerçekten çok zorlandığı da oluyor. Fakat o bunlardan yılmak yerine daha çok çalışarak ilçesini güzelleştirmeye ve kalkındırmaya devam ediyor. Tabi başkanının en büyük yardımcısı kim derseniz Sulakyurtlular.

Kış ayının yaklaştığı şu günlerde ilçe halkı hummalı bir çalışma içinde. Devam eden yol çalışmalarına dört koldan destek verip ellerinden gelenin en iyisini yaparak katkıda bulunarak dayanışmanın en güzel örneklerini veriyorlar. Belki maddi olarak yardımcı olamıyorlar ama verilen manevi destek her şeyin üstündedir diye düşünüyorum.

Sulakyurtluların kış aylarında yollarda perişan olmaması için bozuk yolları onaran Başkan İsmail Bildik halkın tam desteğini almış durumda. İlçe halkı ile birlikte gerek parke taş çalışmasına, gerekse asfalt yol yapımında verdiği destek takdire şayan. Sanırım bu tür bir dayanışmayı kolay kolay bulmak mümkün olmaz. Zaten olması gereken de bu değil mi?

Sulakyurtlular birlik, beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneğini vererek bütün Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Çünkü yol sıkıntısı ilçe halkının verdiği büyük destekle aşıldı. Başkan İsmail Bildik’te bunun farkında. Çünkü arkasında halk desteğini göremeyen hiçbir belediye kolay kolay başarıya ulaşamaz. İşte Başkan Bildik bu birlik ve beraberliği sağlayan ilçe halkının işin içine katarak bu başarıyı yakaladı.

Yani işin özeti şu. Kıt imkanlarla yapılan hizmetler gerçekten göz kamaştırıyor. Devletten gelen bütçe zaten yatırımları, personele ve giderlere gidiyor. Başkan İsmail Bildik’in tecrübesi ve bilgisi ile bu işin de üstesinden gelmek her babayiğidin harcı değil. Başkanımızı buradan tebrik ediyor daha güzel işlere imza atacağına da olan inanım tamdır.


2017-11-17 14:29:02